Ekologiczne drobiazgi

Gadżety ekologiczne – ecostyl czy tylko chwilowa ekomoda?

Gadżety ekologczne blog

Świadomość ekologiczna

Ostatnie lata przyniosły znaczący wzrost naszej świadomości ekologicznej. Każdego dnia w mniejszym lub większym stopniu staramy się dbać o planetę, środowisko, o siebie samych. Z coraz większą trwogą słuchamy w mediach o ginących gatunkach zwierząt, pożarach lasów, braku dostępu do wody, ociepleniu klimatu. Ty i ja - jesteśmy największym zagrożeniem dla samych siebie. To my jako populacja najbardziej eksploatujemy środowisko naturalne. Niepohamowany konsumpcjonizm doprowadził do wielu, często nieodwracalnych szkód.

Czy mamy szansę temu zapobiec? Zahamować postępującą katastrofę ekologiczną? Czy w porę przyjdzie otrzeźwienie zanim będzie za późno? Czy Ty i ja jako jednostki mamy na to wpływ? Mamy. Każde z nas żyje we własnym mikro świecie. Zacznijmy od siebie. Mimo, że jesteśmy tylko kroplą w morzu, to ta kropla właśnie drąży skałę.

Przyszłość gadżetów ekologicznych.

Coraz częściej mówi się o zachodzących zmianach. O życiu z naturą, zdrowym żywieniu, segregacji odpadów, świadomych zakupach czy ograniczeniu zużycia plastiku. Zastępujemy plastikowe reklamówki, torbami wielorazowego użytku, plastikowe szczoteczki, szczoteczkami bambusowymi lub biodegradowalnymi, plastikowe sztućce drewnianymi. Powoli ograniczamy korzystanie z samochodów, Spacerujemy, przesiadamy się na hulajnogi i rowery.

Bycie wege czy wegan to już nie tylko tymczasowy trend, to już życie. Poniekąd to sposób na to jak ratować siebie i nasz planetę. Oszczędność prądu i wody to nie tylko mniejsze rachunki to nade wszystko myślenie o zmianach klimatycznych, które zostawimy przyszłym pokoleniom. Twoim i moim dzieciom.

Trendy proekologiczne zmieniają również świat marketingu i gadżetów reklamowych służących do promowania firmy. Wbrew temu co myślą niektórzy z nas każda działalność produktowa i usługowa ma wpływ na nasze środowisko. Zamanifestuj to! Weź udział w globalnej kampanii na rzecz ochrony środowiska. Stań się wzorem dla pracowników, współpracowników, klientów. Daj przykład swemu otoczeniu zamawiając ekologiczne gadżety reklamowe wykonane z przyjaznych środowisku materiałów. Wiemy, że to niełatwe. Każdego dnia mamy do czynienia z grupą „nieprzekonywalnych” klientów, ale wiemy, że ekologia to proces. Zacznij lub zrób kolejny krok tak jak kiedyś zaczynaliśmy choćby my. Zamów ekologiczne gadżety reklamowe z logo. W ten sposób zaznaczysz Twoje proekologiczne stanowisko. Twoje działania i twoje gadżety spotkają się z całą pewnością z przyjaznym odbiorem.

Bądź pro - eko.

Wiele świadomych firm staje przed dylematem, jak promować swoje produkty i usługi, nie przyczyniając się do zanieczyszczenia Ziemi a jednocześnie postępując zgodnie z profilem firmy i własnymi przekonaniami. To właśnie z myślą o nich stworzono gadżety ekologiczne. Tylko jakie wybrać? Z czego powinny być wykonane? Czy lepiej skorzystać z gadżetów reklamowych papierowych czy z innych surowców biodegradowalnych? W ofertach firm reklamowych znajdziesz już nie tylko klasyczne, drewniane ołówki promocyjne i kredki, ale również długopisy wykonane z makulatury, drewna czy korka lub takie wyprodukowane z rPET.Długopisy ekologiczne cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ są wykonane w zgodzie z najnowszymi trendami. Ich funkcjonalność, ale i estetyka wykonania nie odbiega od plastikowych i metalowych odpowiedników, ba często je przewyższa. Są bardzo wygodne, praktyczne i trwałe ale co najważniejsze one również mogą zostać oznakowane logo Twojej firmy. Płócienna torba to kolejny przykład uniwersalnego gadżetu reklamowego, którego użyje każdy i w dodatku wielokrotnie. Jest przyjazna środowisku, solidna i praktyczna. Złożona nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu można mieć ją zawsze przy sobie. Torba z logo będzie długo towarzyszyć Twoim klientom. Ale długopisy i torby to przecież nie wszystko. Przykładów ekologicznych gadżetów idealnych do znakowania jest wiele – metalowe lub papierowe słomki, woreczki na zakupy, eko ładowarki, pudełka ze słomy pszennej, gadżety z bambusa, zestawy do rysowania, notesy ekologiczne czy butelki filtrujące do wody. Wszystkie pochodzące z recyklingu lub biodegradowalne podnoszą wartość umieszczonego na nim logo.
Zobaczcie co dla Was wybraliśmy

Nasze propozycje

Brazowy

Drewniany głośnik Bluetooth® Seneca

86.39 105.35 
Biały
Czarny
Czerwony
Niebieski

Sai Torba na zakupy z plastiku z recyclingu

5.03 6.14 
Brazowy

Bezprzewodowa podkładka ładująca Leaf z bambusa i tkaniny

57.54 70.17 
Czarny

Kubek Americano Eco z recyklingu o pojemności 350 ml

18.56 22.64 
Przemyśl swój gadżet.

Nie dokładaj planecie plastiku.

Pamiętaj, że ekologiczny gadżet reklamowy powinien być uniwersalny. Powinien trafić w gusta osób z różnej branż, w różnym wieku, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Eko gadżet musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będzie służył Twoim klientom dłużej po czym będzie mógł zostać zutylizowany w sposób przyjazny środowisku. Postaw na ekogadżety biodegradowalne. Te z plastiku, rozkładają się średnio 400-1000 lat.

Każdy kawałek plastiku, który został stworzony przez człowieka do tej pory istnieje do dziś. Wybierając ekologiczne gadżety na upominki wyślij jasny przekaz, że jesteś odpowiedzialnym partnerem, świadomą firmą, której ochrona środowiska nie jest obojętna. Zamów ekologiczne gadżety a będziesz marką eko równocześnie realizującą swoje cele marketingowe.

Proekologiczna i prospołeczna działalność Twojej firmy z pewnością spotka się z uznaniem Twoich klientów, którzy z czystym sumieniem i radością podejmą z Tobą współpracę niosąc Twój przekaz i Twoje usługi szerszemu gronu.

  1. Mike KI pisze:

    Ja też wolę ekologiczne prezenty.

  2. Zofija Sofija pisze:

    Bardzo sympatyczny artykuł, Naprawdę eko jest na czasie – powinno być ! Następnym razem wybiorę coś z drewna. Plastikowi mówię stanowcze NIE!

Komentowanie jest wyłączone