Logo gr
0
0

Gadżety ekologiczne – ecostyl czy tylko chwilowa ekomoda?

Gadżety ekologiczne

Świadomość ekologiczna

W ostatnich latach znacznie wzrosła nasza świadomość ekologiczna. Codziennie, w mniejszym lub większym stopniu, staramy się troszczyć o planetę, środowisko i o siebie samych. Coraz bardziej niepokoją nas doniesienia medialne o wymierających gatunkach, pożarach lasów, braku dostępu do wody i globalnym ociepleniu. To my sami jesteśmy największym zagrożeniem dla siebie. Jako społeczeństwo nadmiernie eksploatujemy środowisko naturalne, a niepohamowany konsumpcjonizm spowodował wiele, często nieodwracalnych szkód.

Czy możemy temu zapobiec? Powstrzymać nadchodzącą katastrofę ekologiczną? Czy w odpowiednim momencie zrozumiemy powagę sytuacji, zanim będzie za późno? Czy Ty i ja mamy na to wpływ? Tak, mamy. Każdy z nas żyje w swoim własnym mikroświecie. Zacznijmy od siebie. Choć jesteśmy tylko kroplą w morzu, to ta kropla może przekształcić skałę. Wspólnym wysiłkiem możemy zmienić przyszłość naszej planety.

Przyszłość gadżetów ekologicznych

Coraz częściej mówi się o zmianach, które zachodzą wokół nas. O zbliżeniu się do natury, zdrowym odżywianiu, segregowaniu odpadów, świadomych zakupach i redukcji zużycia plastiku. Zastępujemy plastikowe torby wielorazowymi, plastikowe szczoteczki bambusowymi lub biodegradowalnymi, a plastikowe sztućce drewnianymi. Stopniowo ograniczamy korzystanie z samochodów, zamiast tego wybierając spacery, hulajnogi i rowery.

Bycie wegetarianinem czy weganinem to już nie tylko moda, ale styl życia. Jest to sposób na ochronę siebie i naszej planety. Oszczędzanie energii i wody to nie tylko niższe rachunki, ale przede wszystkim myślenie o przyszłości klimatycznej dla przyszłych pokoleń, naszych dzieci.

Trendy proekologiczne wpływają również na świat marketingu i gadżetów reklamowych, które promują firmy. Wbrew opinii niektórych, każda działalność produktowa i usługowa oddziałuje na środowisko. Pokaż swoje zaangażowanie! Dołącz do globalnej kampanii na rzecz ochrony środowiska. Stań się wzorem dla swoich pracowników, współpracowników i klientów. Daj przykład swojemu otoczeniu, zamawiając ekologiczne gadżety reklamowe wykonane z przyjaznych środowisku materiałów. Wiemy, że to wyzwanie. Każdego dnia spotykamy się z klientami, którzy są trudni do przekonania, ale wiemy, że ekologia to proces. Zacznij lub zrób kolejny krok, jak my kiedyś zaczynaliśmy. Zamów ekologiczne gadżety reklamowe z logo, aby podkreślić swoje proekologiczne stanowisko. Twoje działania i gadżety spotkają się z pozytywnym odbiorem.

Bądź pro – eko.

Wiele firm dbających o ekologię zastanawia się nad formą promocji swoich produktów i usług, chcąc jednocześnie unikać zanieczyszczania środowiska i działać zgodnie ze swoją polityką. Dla nich powstały ekologiczne gadżety reklamowe. Ale które wybrać? Z jakich materiałów powinny być wykonane? Czy lepsze będą gadżety papierowe, czy z innych biodegradowalnych surowców?

Wśród klasycznych propozycji znajdują się drewniane ołówki promocyjne i kredki. Firmy marketingowe oferują również długopisy z drewna, makulatury, korka, a nawet z rPET. Ekologiczne długopisy są bardzo popularne, ponieważ odpowiadają najnowszym trendom. Ich funkcjonalność i estetyka często przewyższają te wykonane z plastiku i metalu. Są wygodne, praktyczne, trwałe i można je spersonalizować logo Twojej firmy.

Płócienna torba to kolejny przykład wielokrotnego użytku, który może być używany przez każdego, niezależnie od płci, wieku czy przekonań. Jest przyjazna środowisku, solidna i praktyczna. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu można ją zawsze mieć przy sobie. Torba z logo będzie długo towarzyszyć Twoim klientom.

Ale długopisy i torby to nie wszystko. Spersonalizować można także inne ekologiczne gadżety reklamowe – metalowe i papierowe słomki, woreczki na zakupy, ekologiczne ładowarki, pudełka ze słomy pszennej, gadżety z bambusa, zestawy do rysowania, notesy ekologiczne czy butelki filtrujące do wody. Wszystkie produkty pochodzące z recyklingu lub wyprodukowane z biodegradowalnych materiałów podnoszą wartość nadrukowanego logo.

Do tej listy warto dodać także ekologiczne kubki, o których można przeczytać na blogu w artykule pt: “Kubki reklamowe” z 1 marca 2021 roku.

Zobaczcie co dla Was wybraliśmy

Nasze propozycje

Przemyśl swój gadżet

Nie dokładaj planecie plastiku

Pamiętaj, że ekologiczny gadżet reklamowy powinien być uniwersalny i trafiać w gusta osób z różnych branż, w różnym wieku, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Eko gadżet musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będzie służył Twoim klientom dłużej, a po zużyciu będzie mógł zostać zutylizowany w sposób przyjazny środowisku. Postaw na biodegradowalne ekogadżety, ponieważ plastik rozkłada się średnio od 400 do 1000 lat.

Każdy kawałek plastiku, który został stworzony przez człowieka, nadal istnieje. Wybierając ekologiczne gadżety jako upominki, wysyłasz jasny przekaz, że jesteś odpowiedzialnym partnerem i świadomą firmą, której ochrona środowiska nie jest obojętna. Zamawiając ekologiczne gadżety, staniesz się marką eko, realizując jednocześnie swoje cele marketingowe.

Proekologiczna i prospołeczna działalność Twojej firmy z pewnością zostanie doceniona przez klientów, którzy z czystym sumieniem i radością podejmą z Tobą współpracę, niosąc Twój przekaz i Twoje usługi do szerszego grona odbiorców.

Kategorie

Menu

Zamknij
Kontynuuj zakupyTwój koszyk jest obecnie pusty!